Hyppää sisältöön
    • Suomeksi
    • På svenska
    • In English
  • Suomi
  • Svenska
  • English
  • Kirjaudu
Hakuohjeet
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.
Näytä viite 
  •   Ammattikorkeakoulut
  • Lahden ammattikorkeakoulu
  • Opinnäytetyöt
  • Näytä viite
  •   Ammattikorkeakoulut
  • Lahden ammattikorkeakoulu
  • Opinnäytetyöt
  • Näytä viite

Alter Egos & User ID's : Opinnäytetyö, aiheena käyttäjälähtöinen transgressio sosiaalisessa mediassa ja sen suora vaikutus muotibrändiin.

Sellgren, Tara (2018)

 
Avaa tiedosto
Sellgren_Tara.pdf (118.5Mt)
Lataukset: 


Sellgren, Tara
Lahden ammattikorkeakoulu
2018
All rights reserved
Näytä kaikki kuvailutiedot
Julkaisun pysyvä osoite on
https://urn.fi/URN:NBN:fi:amk-2018053111395
Tiivistelmä
Tässä opinnäytetyössä tutkin käyttäjälähtöistä transgressiota sosiaalisessa mediassa, sekä sen suoraa vaikutusta muoti- brändiin. Transgressiolla, eli normien rikkomisella, sosiaali- sessa mediassa tarkoitan sosiaalisen median aktivismia, sekä yksilöllisyyden ja persoonallisuuden kaipuuta yksilön tyyliin ja esiintymiseen sosiaalisessa mediassa.
Tässä opinnäytetyössä pyrin vastaamaan individualismin, eli yksilöllisyyden, kaipuuseen muotibrändin näkökulmasta ja käytän individualismin etsimistä sosiaalisessa mediassa inspi- raationa mallistolleni. Mallistoni on suunnattu tälle mentaliteet- ille sosiaalisessa mediassa ja tulkitsee visuaalisesti sosiaal- isen median aktivismin ja transgression keinoja, esimerkiksi feminismiä, seksuaalista vapautumista, seksuaalitasa-arvoa ja monimuotoisuutta, eli diversiteettiä.
 
Kokoelmat
  • Opinnäytetyöt
Ammattikorkeakoulujen opinnäytetyöt ja julkaisut
Yhteydenotto | Tietoa käyttöoikeuksista | Tietosuojailmoitus | Saavutettavuusseloste
 

Selaa kokoelmaa

NimekkeetTekijätJulkaisuajatKoulutusalatAsiasanatUusimmatKokoelmat

Henkilökunnalle

Ammattikorkeakoulujen opinnäytetyöt ja julkaisut
Yhteydenotto | Tietoa käyttöoikeuksista | Tietosuojailmoitus | Saavutettavuusseloste