Hyppää sisältöön
    • Suomeksi
    • På svenska
    • In English
  • Suomi
  • Svenska
  • English
  • Kirjaudu
Hakuohjeet
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.
Näytä viite 
  •   Ammattikorkeakoulut
  • Metropolia Ammattikorkeakoulu
  • Opinnäytetyöt
  • Näytä viite
  •   Ammattikorkeakoulut
  • Metropolia Ammattikorkeakoulu
  • Opinnäytetyöt
  • Näytä viite

Hybriditapahtumien tekniikka

Jalonen, Arssi (2023)

 
Avaa tiedosto
Jalonen_Arssi.pdf (1.285Mt)
Lataukset: 


Jalonen, Arssi
2023
All rights reserved. This publication is copyrighted. You may download, display and print it for Your own personal use. Commercial use is prohibited.
Näytä kaikki kuvailutiedot
Julkaisun pysyvä osoite on
https://urn.fi/URN:NBN:fi:amk-2023051611168
Tiivistelmä
Opinnäytetyö käsittelee Reload Media Oy:n teknistä tuotantoa hybriditapahtumissa. Työn tarkoituksena oli tarkastella käytössä olevan tekniikan hyödyntämistä sekä etsiä järkevämpiä ratkaisuja mahdollisesti ilmenneisiin kehityskohteisiin. Työn pohjana käytettiin omaa puolentoista vuoden pituista työkokemusta Reload Medialla sekä yrityksen perustajajäsenten haastattelua. Osa ongelmista oli tiedossa jo ennen opinnäytetyön aloittamista, mutta työn aikana ilmeni myös uusia ongelmakohtia. Opinnäytetyön tarkoituksena oli ratkaisujen etsimisen lisäksi syventää ymmärrystä käytössä olevasta tekniikasta, ja tämä toteutuikin hyvin.

Opinnäytetyö toi ilmi, että millään käsitellyistä osaalueista ei ole huolestuttavia, välitöntä toimintaa vaativia ongelmia. Jokaiselta osa-alueelta löytyi kuitenkin petrausvaraa. Tekninen tuotanto elää jatkuvassa muutoksessa. Välineet eivät ole halpoja, ja etenkin suurten hankintojen osalta on ajateltava niiden elinkaarta. Tuotannoissa on aina palasia, jotka voisivat olla paremmin.

Haastattelussa kävi ilmi, että Reload Medialle on tärkeää olla tekniikan osalta monipuolinen. Seminaarit ja hybriditapahtumat ovat liiketoiminnan selkäranka, ja näiden osalta tekniikka on kaikin puolin riittävää. Suurimmat kehityskohteet löytyivätkin osa-alueilta, jotka sijoittuvat tällaisten tuotantojen ulkopuolelle.
Kokoelmat
  • Opinnäytetyöt
Ammattikorkeakoulujen opinnäytetyöt ja julkaisut
Yhteydenotto | Tietoa käyttöoikeuksista | Tietosuojailmoitus | Saavutettavuusseloste
 

Selaa kokoelmaa

NimekkeetTekijätJulkaisuajatKoulutusalatAsiasanatUusimmatKokoelmat

Henkilökunnalle

Ammattikorkeakoulujen opinnäytetyöt ja julkaisut
Yhteydenotto | Tietoa käyttöoikeuksista | Tietosuojailmoitus | Saavutettavuusseloste